Niezależne Zrzeszenie Studentów UEK to jedna z najprężniej rozwijających się organizacji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Z racji szerokiego spektrum działania oraz gwarancji jakości naszych inicjatyw możemy cieszyć się również dużym uznaniem i szacunkiem wśród innych organizacji studenckich w całej Polsce.

Naszą misją jest wspieranie kulturalnego, naukowego i społecznego rozwoju studentów oraz integracja środowiska akademickiego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Efektem działalności naszej Organizacji jest również rozwój jej członków, kreowanie ich na liderów i umożliwienie zdobycia przez nich doświadczenia cenionego przez przedsiębiorców na rynku pracy.

W NZS-ie działa aktywnie blisko 200 studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, reprezentujących wszystkie kierunki i roczniki obecne na naszej Uczelni. Możemy również liczyć na nieustanne wsparcie naszych byłych członków, którzy zakończyli już swoją przygodę ze studiami, ale nie pozostaje im obojętny los i kierunek rozwoju naszej Organizacji.

W ciągu roku akademickiego organizujemy ponad 20 projektów o zasięgu nie tylko uczelnianym, ale także krakowskim i ogólnopolskim.